За І квартал 2024р. експорт товарів становив 10060,9 млн.дол. США, або 97,2% порівняно із І кварталом 2023р., імпорт – 15975,2 млн.дол., або 101,7%. Негативне сальдо склало 5914,3 млн.дол. (за І квартал 2023р. також негативне – 5356,4 млн.дол.).
Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,63 (за І квартал 2023р. – 0,66).
Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами із 205 країн світу.
Більше інформації щодо географічної, товарної структури зовнішньої торгівлі, а також сезонно скориговані щомісячні обсяги експорту-імпорту товарів наведено в додатках.
Сезонно скориговані щомісячні обсяги експорту–імпорту товарів
У березні 2024р. порівняно із лютим 2024р. сезонно скориговані обсяги експорту скоротилися на 2,2%, імпорту зросли на 8,5%. Сезонно скориговане сальдо зовнішньої торгівлі у березні 2024р. було негативним і становило 2598,4 млн.дол. США. У лютому 2024р. також негативне – 2064,6 млн.дол. США.
Примітка. В окремих випадках сума складових може не дорівнювати підсумку у зв’язку з округленням даних.
- Додатково
-
Географічне охоплення
Дані наведено без урахування тимчасово окупованих російською федерацією територій та частини територій, на яких ведуться (велися) бойові дії.
Основні показники
Експорт товарів – це митний режим, відповідно до якого українські товари випускаються для вільного обігу за межами митної території України без зобов’язань щодо їх зворотного ввезення.
Імпорт товарів – це митний режим, згідно з яким іноземні товари після сплати всіх митних платежів, установлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання всіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Методологія
Формування показників здійснюється за результатами державного статистичного спостереження "Зовнішня торгівля товарами", методологія якого базується на рекомендаціях ООН: Статистика міжнародної торгівлі товарами: концепції та визначення; Статистика міжнародної торгівлі товарами: Керівництво для упорядників (IMTS 2010-CM), а також ураховує положення Регламенту ЄС від 27 листопада 2019 року № 2019/2152 Європейського Парламенту та Ради щодо європейської статистики підприємств; Регламенту ЄC від 22 жовтня 2008 року № 1099/2008 щодо статистики енергетики.
Джерелами інформації є адміністративні дані Державної митної служби України (митні декларації), НАК "Нафтогаз України" (щодо обсягів експорту та імпорту газу природного), Міненерго (щодо обсягів імпорту нафти сирої трубопровідним транспортом), а також статистичні дані за формою звітності
№ 14-ЗЕЗ (квартальна) (щодо експорту-імпорту товарів, придбаних у портах).Облік товарів здійснюється на момент, коли вони ввозяться в межі або вивозяться за межі економічної території України. Межі статистичної території країни збігаються з її економічною територією.
Для обліку експорту-імпорту товарів застосовується Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД).
Статистична вартість розраховується шляхом перерахунку вартості товарів у долари США за курсом, установленим НБУ на день оформлення митних декларацій. Для товарів, які подаються за статистичним звітом, перерахунок вартості товарів у долари США здійснюється за середньоквартальним курсом, розрахованим на основі щоденних офіційних курсів валют, установлених НБУ.
Сезонне коригування динамічного ряду обсягів експорту-імпорту товарів здійснюється за допомогою програми "Demetra+", використовуючи метод TRAMO/SEATS. Показники розраховуються в цілому по Україні. Методика сезонного коригування вартості експорту-імпорту товарів, затверджена наказом Держстату від 15.12.2016 №240
Перегляд даних
Інформація щодо статистики зовнішньої торгівлі товарами оприлюднюється щомісячно та є оперативною.
Оновлення даних здійснюється щомісячно відповідно до змін у митних деклараціях. У цьому експрес-випуску уточнено дані за попередній звітний період. Остаточне уточнення даних проводиться в травні наступного за звітним року.
Розбіжності у даних, які оприлюднюють Держстат, Держмитслужба та Національний банк
Роз’яснення Держстату, Держмитслужби та Національного банку щодо можливих розбіжностей у даних із зовнішньої торгівлі товарами та послугами, які оприлюднюються зазначеними суб’єктами.
Довідка: тел. (044) 289-62-47, e-mail: l.matronich@sssu.gov.ua
© Державна служба статистики України, 2024