Наказ від 15.10.2003 №  343

Н А К А З

15.10.2003

№ 343

 

 

 

Про затвердження форм державних статистичних спостережень зі статистики зовнішньоекономічної діяльності та інструкцій щодо їх заповнення

 

 

Відповідно до статті 14 Закону України «Продержавну статистику» та з метою подальшого вдосконалення державних статистичнихспостережень зі статистики зовнішньоекономічної діяльності

 

НАКАЗУЮ:

<?if !supportLists??> 1. <?endif ??> Затвердити форми державного статистичного спостереження зі статистикизовнішньоекономічної діяльності № 10-зез «Звіт про іноземні інвестиції вУкраїну», № 13-зез «Звіт про інвестиції з України в економіку країн світу» таінструкції щодо їх заповнення (додаються).

<?if !supportLists??> 2. <?endif ??> Формидержавних статистичних спостережень зі статистики зовнішньоекономічноїдіяльності та інструкції щодо їх заповнення ввести в дію, починаючи зі звіту за І квартал 2004 року.

<?if !supportLists??> 3. <?endif ??> Управлінню статистики інвестицій та будівництва Головного управління статистикипідприємств (Луценко Н.Г.):

3.1. Здійснюватиметодологічне керівництво щодо збирання та розробки державних статистичнихспостережень зі статистики зовнішньоекономічної діяльності.

3.2. Спільно з Головнимміжрегіональним управлінням статистики в м. Києві підготувати і податипропозиції до Плану розробки та експлуатації комплексів електронної обробкистатистичної інформації (КЕОІ) на 2004 рік.

4.Фінансово-економічному управлінню (Сорокіна Т.В.) забезпечити фінансуванняробіт щодо виготовлення бланків форм державних статистичних спостережень зі статистикизовнішньоекономічної діяльності та інструкцій щодо їх заповнення.

5. Управлінню справами(Царський В.І.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкоюбланків форм державних статистичних спостережень зі статистикизовнішньоекономічної діяльності та інструкцій щодо їх заповнення на адресуГоловного управління статистики в Автономній Республіці Крим, обласних,Київського та Севастопольського міських управлінь статистики.

6. Головномуміжрегіональному управлінню статистики в м. Києві ( Сидоренко М.М.) забезпечити збір та опрацювання даних за формами державних статистичнихспостережень зі статистики зовнішньоекономічної діяльності.

7. Начальникам Головногоуправління статистики в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського таСевастопольського міських управлінь статистики забезпечити в установленомупорядку збір, опрацювання і подання Головному міжрегіональному управліннюстатистики в м. Києві звітів «Про іноземні інвестиції в Україну» та «Проінвестиції з України в економіку країн світу» у встановлені терміни.

8. Уважати такими, що втратиличинність з 1 січня 2004 року:

- наказ Держкомстату Українивід 07.12.2001 № 487 “Про затвердження форм державної статистичноїзвітності із статистики інвестицій зовнішньоекономічної діяльності таінструкцій щодо їх заповнення”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України21.12.2001 за № 1059/6250;

- наказ Держкомстату Українивід 03.10.2002 № 358 “Про затвердження змін та доповнень до форми державногостатистичного спостереження зі статистики інвестицій зовнішньоекономічноїдіяльності та Інструкції щодо її заповнення”, зареєстрований в Міністерствіюстиції України 21.10.2002 за № 835/7123.

 

 

9. Контроль завиконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Комітету ГоловкаВ.А.

 

 

Голова Комітету

О.Г. Осауленко

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Державного

Комітету статистики України

15.10.2003 № 343

 

 

І Н С Т Р У КЦ І Я

щодо заповненняформи державного статистичного

спостереження №10-зез "Звіт про іноземні інвестиції в Україну"

 

Загальні положення

Ця Інструкція визначаєосновні положення з питань складання юридичними особами (далі - підприємства)та постійними представництвами форм державного статистичного спостереження пропрямі та портфельні іноземні інвестиції в Україну, дані якого використовуютьсядля складання платіжного балансу країни та визначення її міжнародноїінвестиційної позиції. Збір зазначеної звітності передбачає відстеженнязмін прав власності між резидентами танерезидентами.

Терміни, наведені в ційІнструкції, застосовуються у відповідності до чинного законодавства України таміжнародних документів з цього питання.

Звіт за формою №10-зез "Звіт про іноземні інвестиції в Україну”подається органам державної статистики резидентами усіх форм власності та видівекономічної діяльності за їх місцезнаходженням, які у звітному періоді абораніше одержали іноземні інвестиції та мають пов’язані з цим зобов’язання перед нерезидентами.

Операції з інвестиціями зовнішньоекономічної діяльності (прямими тапортфельними) між нерезидентом та резидентом у звіті відображаються у валютахздійснених інвестицій, включаючи національну.

Звіт складається за кожний квартал, щодо кожної країни і завидами валют з двома десятковими знаками відповідно до здійснення інвестицій.

Наприклад , якщо підприємство України одержалоінвестиції від чотирьох нерезидентів (зіСША, Німеччини, Австрії та Франції), то таке підприємство складає звіти такимчином: у першому звіті за графою 1 пишуть назву країни (з нашого прикладу цеСША), далі проставляється код цієї країни згідно з Класифікатором країн та територій,потім пишуть найменування валюти, у якій здійснена інвестиція (наприклад,долари), і проставляють код цієї валюти (001) згідно з Класифікатором валют. Закожним рядком цієї графи заповнюються дані про внесок інвестора зі США в тис.доларів. За графою 2 аналогічно графі 1 заповнюються дані про інвестора зНімеччини, за графою 3 - про інвестора з Австрії, а на другому бланку за графою 1 - дані проінвестора з Франції. Таким чином, підприємство до місцевих органів державноїстатистики подає два бланки звіту. У разі відсутності вищезазначенихкласифікаторів у підприємства коди країн та валют проставляються працівникамиорганів державної статистики.

Якщо інвестиції здійсненідвома або більше суб'єктами з однієї і тієї самої країни, то дані про цю країнунадаються сумарно і відображаються за однією графою звіту.

Інвестування включає не тільки первинну операцію з унесення капіталу,але й всі наступні операції між інвестором та підприємством прямогоінвестування.

 

РозділІ. Прямі інвестиції

Цей розділ заповнюютьпідприємства-резиденти:

<?if !supportLists??> - <?endif ??> які мають не менше 10 відсотків іноземних інвестиційв загальному обсязі статутного фонду підприємства або не менше 10 відсотків голосів нерезидента в управлінніпідприємством;

<?if !supportLists??> - <?endif ??> у яких здійснено перехід прав власності до нерезидентана майно, майнові комплекси шляхом прямого їх одержання або на акції, облігаціїта інші цінні папери (зі збереженням10-відсоткового критерію);

<?if !supportLists??> - <?endif ??> до яких надійшли інвестиції в результаті укладенняконцесійних договорів та договорів про спільну інвестиційну діяльність;

<?if !supportLists??> - <?endif ??> які мають заборгованість за кредитами та позиками,отриманими від прямих інвесторів-нерезидентів.

Якщо підприємство маєдекілька інвесторів, то у звіті наводяться дані лише про тих інвесторів, внесоккожного з яких відповідає будь-якому з вищезазначених критеріїв.

У рядку 01 "Сукупнийкапітал нерезидента в Україні на початок звітного періоду" вказуються даніпро загальний обсяг капіталу зарубіжного партнера в підприємстві, розташованомув Україні, на початок звітного періоду. У звіті за І квартал - це дані застаном на 1-ше січня звітного року, у звіті за ІІ квартал - це дані рядка 26звіту за І квартал поточного року і так далі, тобто капітал на кінецьпопереднього періоду є капіталом на початок звітного періоду.

Якщо підприємством упершеотримано інвестиції, які відповідають вищезазначеним критеріям, тозвіт заповнюється таким чином:

У рядку 01 проставляєтьсяпрочерк, а заповнюється рядок 02 з розшифровкою у відповідних балансовихрядках, оскільки це - не залишок, а фактичний внесок інвестицій.

У рядку 02 "Збільшеннякапіталу нерезидента - усього" відображається збільшення капіталузарубіжного партнера, яке відбулося у звітному періоді. Дані цього рядкадорівнюють сумі даних рядків 03, 05, 07 ,09, 11, 13, 15, 16,17 та 18.

У рядку 03 указуютьсябудь-які грошові надходження від інвестора-нерезидента, які спрямовані назбільшення його капіталу в українському підприємстві і на придбання ним акцій усвого українського партнера. У рядку 04 виділяються грошові надходження відпродажу акцій інвестору або отримання доплат за акції, які були проданііноземному партнеру в минулому та неповністю сплачені.

У рядку 05 указуєтьсязбільшення іноземного капіталу в українському підприємстві, яке відбувається зарахунок унесення партнером-нерезидентом цінних паперів.

У рядку 07 наводяться даніпро суми таких внесків, коли за згодою сторін заборгованість українськогопідприємства іноземному партнерові скасовується, а капітал нерезидента вУкраїні збільшується на відповідну суму.

У рядку 09 указуються сумидоходів (дивіденди тощо) відповідно до частки інвестора в акціонерному капіталіпідприємства, розташованого в Україні, які зараховані як капітал нерезидента вукраїнське підприємство.

У рядку 11 указується сумавнесення рухомого та нерухомого майна іноземним партнером до українськогопідприємства.

У рядку 13 указуютьсянематеріальні активи, які за домовленістю сторін зараховуються як внесокіноземного капіталу в українське підприємство.

 

У рядку 15 відображаєтьсязбільшення вартості акціонерного капіталу за рахунок переоцінки.

У рядку 16 заповнюються даніпро ті суми збільшення капіталу, що не вказані в попередніх рядках, зрозшифровкою за рядками 16.1-16.3. У рядку 16.1 наводяться дані з інвестицій,які перейшли до категорії прямих з портфельних, з виділенням у рядку 16.1.1суму акцій; у рядку 16.2 - обсягиінвестицій, що отримані на основі укладених концесійних договорів та договорівпро спільну інвестиційну діяльність. У рядку 16.3 наводяться дані про інші випадки збільшення капіталу та вказуютьсявиди внесення.

У рядку 17 наводяться дані звартості корпоративних прав, на які відбувся перехід прав власності нерезидентув результаті приватизації державного майна. У рядку 17.1 наводяться дані звартості акцій, на які відбувся перехід прав власності нерезиденту.

У рядку 18 як довідканаводяться дані з капіталу, на який права власності перейшли від нерезидента однієї країни нерезиденту іншоїкраїни.

У рядку 19 "Зменшеннякапіталу нерезидента – усього” відображається зменшення капіталу зарубіжногопартнера, яке відбулося у звітному періоді (сума рядків 20,21,22,23 та 24).

У рядку 20 указуєтьсякапітал, який закордонний інвестор вилучає (частково або повністю) зукраїнського підприємства у будь-якому з перерахованих видів за рядками 20.1,20.2, 20.3. У разі викупу українським підприємством своїх акцій, які належалиіноземному партнерові, дані відображаються у рядку 20.2.

У рядку 21 указуєтьсязменшення капіталу зарубіжного партнера за рахунок банкрутствапідприємства-резидента, стихійного лиха тощо.

У рядку 22 як довідканаводяться дані з капіталу, на який права власності перейшли від нерезидента однієї країни нерезиденту іншоїкраїни.

У рядку 23 наводяться данізі зменшення капіталу на суму здійсненої переоцінки.

У рядку 24 заповнюються даніпро зменшення іноземного капіталу, що не зазначались у попередніх рядках. Зрядка 24 у рядку 24.1 наводяться дані з обсягів інвестицій, які перейшли докатегорії портфельних, а в рядку 24.2 – мають бути вказані інші конкретні видивилучення інвестицій.

У рядку 26 "Сукупнийкапітал нерезидента в Україні на кінець звітного періоду" вказується сумакапіталу нерезидента на початок звітного періоду (рядок 01) з додаванням усіхзбільшень капіталу нерезидента (рядок 02) і відніманням усіх зменшень капіталу(рядок 19), тобто рядок 26=р.01+р.02-р.19.

У рядку 27 наводитьсязагальна сума дивідендів, відсотків, роялті та ренти, що нараховані заінвестиціями.

У рядку 28 наводяться даніпро нарахування дивідендів іноземному інвестору.

У рядках 29 та 32 наводятьсядані щодо обсягів заборгованості за кредитами та позиками, які отримані віднерезидентів, що є прямими інвесторами підприємства, на початок та кінецьзвітного кварталу. У рядках 30 та 31 наводяться суми надходження тапогашення кредитів та позик за звітнийквартал. Дані рядка 32= р.29+р.30-р.31.

Щодо банківських та фінансових установ до категорії кредитів та позик,отриманих від прямого інвестора-нерезидента, повинні відноситися тільки дані із субординованого боргу, який виник перед банком -прямим інвестором. Субординований борг – це звичайнінезабезпечені боргові капітальні інструменти (складові елементи капіталу), яківідповідно до угоди не можуть бути взяті раніше 5 років, а у випадкубанкрутства чи ліквідації повертаються інвестору після погашення претензій усіхінших кредиторів. При цьому сума таких коштів, уключених до капіталу, не можеперевищувати 50% розміру основного капіталу з щорічним зменшенням на 20% відйого первинної вартості протягом 5 останніх років дії угоди.

Усі інші кредити та позики, отримані від прямого інвестора,банківськими та фінансовими установами не відображаються.

У рядку 33 наводиться сума нарахованих відсотків прямому інвестору закористування наданими кредитами та позиками за звітний квартал.

Довідка

 

У рядку 40 наводиться питомавага обсягу прямих іноземних інвестицій у статутному фонді українськогопідприємства згідно з фактичним унесенням. Якщо підприємство має декількаінвесторів, то питома вага в статутному фонді кожного з них наводиться у графах1-3.

Розділ ІІ.Портфельні інвестиції

У цьому розділі наводяться дані з інвестицій,здійснених нерезидентом у вигляді цінних паперів, майна, майнових прав, питома вага яких складає у статутному фондіпідприємства-резидента до 10 відсотків.

У рядку 41 наводяться дані зобсягів капіталу нерезидента на початок звітного періоду, з виділенням у рядку42 обсягів інвестицій (майно, майнові права), що входять до статутного фондупідприємства. У рядку 42.1 з даних рядка 42 наводиться вартість акцій.

У рядку 43 наводяться данізі збільшення капіталу нерезидента у звітному періоді.

З рядка 43 у рядку 43.1наводяться дані з обсягів портфельних інвестицій, які перейшли з категорії прямих, а в рядку 43.2 як довідка –дані з капіталу, на який права власності перейшли від нерезидента однієї країнинерезиденту іншої країни.

У рядку 44 з рядка 43виділяються обсяги інвестицій (майно, майнові права), що ввійшли до статутногофонду підприємства. З рядка 44 у рядку 44.1 наводиться вартість акцій; у рядку44.2 – дані зі збільшення капіталу за рахунок отримання корпоративних прав урезультаті приватизації державного майна.

У рядку 48 наводяться дані зобсягів зменшення капіталу нерезидента у звітному кварталі.

З рядка 48 у рядку 48.1наводяться дані з обсягів портфельних інвестицій, які перейшли до категоріїпрямих, а в рядку 48.2 як довідка – дані з капіталу, на який права власностіперейшли від нерезидента однієї країни нерезиденту іншої країни.

У рядку 49 з рядка 48виділяються обсяги інвестицій (майно, майнові права), які входять до статутногофонду підприємства. З рядка 49 у рядку 49.1 наводяться дані з вартості акцій.

У рядку 53 наводяться обсягикапіталу нерезидента на кінець звітного періоду, у рядку 54 – у тому числіінвестиції (майно, майнові права), що входять до статутного фонду підприємства.У рядку 54.1 з даних рядка 54 наводиться вартість акцій.

Дані рядка 53 дорівнюютьданим рядка 41 плюс дані рядка 43 мінус дані рядка 48, а дані рядка 54дорівнюють даним рядка 42 плюс дані рядка 44 мінус дані рядка 49.

У рядку 55 наводиться суманарахованого доходу за портфельними інвестиціями інвестору-нерезиденту. Дохід від портфельних інвестиційскладається з доходу від участі в капіталі.

Якщо частка інвестицій устатутному фонді підприємства за рахунок додаткових унесень стає рівною абоперевищує 10%, то в такому разі обсяг надходження (обсяг та додаткові внесення)має відображатись у розділі І за рядком 02 з розподілом за відповіднимирядками: безпосередньо обсяг портфельної інвестиції, що перейшла до категоріїпрямої, – за рядками 16 та 16.1, а додаткові внесення – за рядками 03-15, а врозділі ІІ одночасно відображається вилучення суми портфельних інвестицій (бездодаткових унесень) за рядками 48, 48.1, 49 та 49.1.

Вартість цінних паперіввідображається у звіті за цінами, за якими вони були придбані або продані.

 

Головне управління

статистики підприємств

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Державного

комітету статистики України

15.10.2003 № 343

 

І Н С Т Р У К Ц І Я

щодо заповнення форми

державногостатистичного спостереження №13-зез

"Звіт проінвестиції з України в економіку країн світу"

 

Загальні положення

Ця Інструкція визначає основні положення з питань складання юридичними особами (далі - підприємства)та постійними представництвами форм державного статистичного спостереження пропрямі та портфельні інвестиції з України в економіку країн світу. Збірзазначеної звітності передбачає відстеження змін прав власності між резидентамита нерезидентами.

Терміни, наведені в ційІнструкції, застосовуються у відповідності до чинного законодавства України таміжнародних документів з цього питання.

Звіт за формою №13-зез"Звіт про інвестиції з України в економіку країн світу» подається органамдержавної статистики резидентами усіх форм власності та видів економічноїдіяльності, які у звітному періоді або раніше здійснили інвестиції за межіУкраїни .

Операції з інвестиціямизовнішньоекономічної діяльності (прямими, портфельними) між резидентом танерезидентом у звіті відображаються у валютах здійснених інвестицій, включаючинаціональну.

Звіт складається за кожнийквартал, щодо кожної країни і за видами валют з двома десятковими знакамивідповідно до здійснення інвестицій.

Наприклад , якщо підприємство України здійснилоінвестиції в чотири країни (у Туреччину, Росію, Білорусь та Казахстан), то такепідприємство складає звіти таким чином: у першому звіті за графою 1 пишутьназву країни (з нашого прикладу це Туреччина), далі проставляють код цієїкраїни згідно з Класифікатором країн та територій, потім пишуть найменуваннявалюти, у якій здійснена інвестиція (наприклад, долари), і проставляють кодцієї валюти (001) згідно з Класифікатором валют. За кожним рядком цієї графизаповнюються дані про рух інвестицій в Туреччину в тис. доларів. За графою 2аналогічно графі 1 заповнюються дані з інвестицій у Росію, за графою 3 - зінвестицій у Білорусь, а на другомубланку за графою 1 - дані з інвестицій у Казахстан. Таким чином, підприємстводо місцевих органів державної статистики подає два бланки звіту. У разівідсутності вищезазначених класифікаторів у підприємства коди країн та валют проставляються працівниками органівдержавної статистики.

Якщо інвестиції здійснені резидентом у декілька підприємств однієї ітієї самої країни, то дані щодо цієї країни надаються сумарно і відображаютьсяза однією графою звіту.

 

Розділ І. Прямі інвестиції

Цей розділ заповнюють підприємства:

<?if !supportLists??> - <?endif ??> які мають не менше 10 відсотківкапіталу в загальному обсязі статутного фонду підприємства-нерезидента або неменше 10 відсотків голосів у його управлінні;

<?if !supportLists??> - <?endif ??> які надали кредити та позикипідприємствам прямого інвестування, що перебувають за межами України.

Якщо підприємство здійснило декількаінвестицій, то у звіті наводяться дані лише за тими інвестиціями, яківідповідають будь-якому з вищезазначених критеріїв.

Пряме інвестування включає не тільки первинну операцію з унесеннякапіталу, але й всі наступні операції між інвестором-резидентом та підприємством прямого інвестування.

У рядку 01 "Сукупний капіталрезидента в економіці іншої країни на початок звітного періоду" наводятьсядані про загальний обсяг капіталу підприємства України в підприємствізарубіжного партнера на початок звітного періоду. У звіті за І квартал - цедані за станом на 1- ше січня звітного року, у звітіза ІІ квартал - це дані рядка 26 звіту за І квартал поточного року і так далі,тобто капітал на кінець попереднього періоду є капіталом на початок звітногоперіоду.

Якщо підприємство вперше здійснило інвестиції, то звіт заповнюєтьсятаким чином:

У рядку 01 проставляється прочерк, а заповнюється рядок 02 зрозшифровкою у відповідних балансових рядках, оскільки це - не залишок, афактичний внесок інвестицій.

У рядку 02 “Збільшення капіталурезидента” наводяться всі види збільшення капіталу підприємства-резидента закордоном, які відбулися у звітному періоді. Дані цього рядка дорівнюють суміданих рядків 03, 05, 07 ,09, 11, 13, 15, 16 та 18.

У рядку 03 зазначаються будь-які грошові сплати українськогопідприємства-інвестора, які спрямовані на збільшення його капіталу взарубіжному підприємстві. У рядку 04 виділяються грошові сплати або доплата заакції, які були придбані в минулому та не повністю сплачені.

У рядку 05 указується збільшення капіталу підприємства України впідприємстві партнера-нерезидента, яке відбувається за рахунок передачіостанньому цінних паперів.

У рядку 07 наводяться даніпро суми таких внесків, коли за згодою сторін заборгованість іноземногопідприємства українському партнерові скасовується, а капітал резидента закордоном збільшується на відповідну суму.

У рядку 09 указуються суми доходів(дивіденди тощо) інвестора-резидента відповідно до частки в акціонерномукапіталі підприємства, розташованого за кордоном, які зараховуються як капіталрезидента в іноземне підприємство.

У рядку 11 указуються суми внесеннярухомого та нерухомого майна резидента до іноземного підприємства

У рядку 13 указуються нематеріальніактиви, які за домовленістю сторін зараховуються як внесок українського капіталу в іноземне підприємство.

У рядку 15 указується збільшеннявартості акціонерного капіталу за рахунок переоцінки.

У рядку 16 заповнюються даніпро ті суми збільшення капіталу, що не вказані в попередніх рядках, зрозшифровкою за рядками 16.1-16.2. У рядку 16.1 наводяться дані з інвестицій,які перейшли до категорії прямих з портфельних, з виділенням у рядку 16.1.1суми акцій. У рядку 16.2 наводяться дані про інші випадки збільшення капіталута зазначаються види внесення.

У рядку 18 як довідка наводяться даніз капіталу, на який права власності за кордоном перейшли від одного резидентадо іншого резидента.

Урядку 19 "Зменшення капіталу резидента - усього" відображаються всівиди зменшення капіталу резидента за кордоном, які відбулися у звітному періоді(сума рядків 20,21,22,23 та 24).

У рядку 20 наводиться сума капіталу,яку український інвестор вилучає (частково або повністю) у будь-якому зперерахованих видів за рядками 20.1, 20.2 та 20.3.

У рядку 21 відображається зменшеннякапіталу українського партнера внаслідок банкрутства підприємства-нерезидента,стихійного лиха тощо.

У рядку 22 як довідканаводяться дані з капіталу, на який права власності перейшли від одногорезидента до іншого резидента.

У рядку 23 наводяться дані зізменшення капіталу на суму здійсненої переоцінки.

У рядку 24 наводяться даніпро зменшення капіталу резидента за кордоном, що не зазначались у попередніхрядках. З рядка 24 у рядку 24.1 наводяться дані з обсягів прямих інвестицій, які перейшли до категоріїпортфельних, а в рядку 24.2 мають бути вказані інші конкретні види вилученняінвестицій.

У рядку 26 "Сукупний капіталрезидента в економіці іншої країни на кінець звітного періоду" вказуєтьсясума капіталу резидента на початок періоду (рядок 01) з додаванням всіх збільшень його капіталу (02)і відніманням усіх зменшень капіталу (рядок 19), тобто рядок 26=р.01+р.02-р.19.

У рядку 27 наводитьсязагальна сума дивідендів, відсотків, роялті та ренти, що нараховані резиденту.

У рядку 28 наводяться даніпро нарахування дивідендів інвестору-резиденту.

У рядках 29 та 32 наводятьсядані щодо обсягів кредитів та позик, які надані резидентом підприємству прямогоінвестування, на початок та кінець звітного кварталу. У рядках 30 та 31указуються суми надання та погашення кредитів та позик за звітний квартал. Данірядка 32=р.29+р.30-р.31.

Щодо банківських та фінансових установ до категорії кредитів та позик,наданих уста-нові прямого інвестування, повиннівідноситися тільки дані із субординованого боргу,який виник перед банком - прямим інвестором. Субординований борг – це звичайні незабезпечені боргові капітальні інструменти (складовіелементи капіталу), які відповідно до угоди не можуть бути взяті раніше 5років, а у випадку банкрутства чи ліквідації повертаються інвестору післяпогашення претензій усіх інших кредиторів. При цьому сума таких коштівуключених до капіталу не може перевищувати 50% розміру основного капіталу з щорічнимзменшенням на 20% від його первинної вартості протягом 5 останніх років діїугоди.

Усі інші кредити та позики, надані установі прямого інвестування,банківськими та фінансовими установами-резидентами не відображаються.

У рядку 33 наводиться сума нарахованих відсотків резиденту за наданіним кредити та позики за звітний квартал.

Довідка

 

У рядку 40 наводиться питома вагаобсягу прямих інвестицій резидента встатутному фонді підприємства-нерезидента згідно з фактичним унесенням. Якщопідприємство здійснило інвестиції у декілька підприємств, то наводиться питомавага інвестицій у статутному фонді кожного підприємства.

 

Розділ ІІ. Портфельні інвестиції

У цьому розділі наводяться дані з інвестицій, здійснених резидентом у вигляді цінних паперів, майна,майнових прав, питома вага яких складає у статутному фондіпідприємства-нерезидента до 10 відсотків.

У рядку 41 наводяться данізі збільшення капіталу резидента на початок звітного періоду, з виділенням урядку 42 обсягів інвестицій (майно, майнові права), що входять до статутногофонду підприємства-нерезидента. З рядка 42 у рядку 42.1 наводиться вартістьакцій.

У рядку 43 наводяться данізі збільшення капіталу резидента у звітному періоді.

З рядка 43 у рядку 43.1наводяться дані з обсягів портфельних інвестицій, які перейшли з категоріїпрямих, а в рядку 43.2 як довідка – дані з капіталу, на який права власності закордоном перейшли від одного резидента до іншого резидента.

У рядку 44 з рядка 43виділяються обсяги інвестицій (майно, майнові права), що ввійшли до статутного фонду підприємства-нерезидента.

З рядка 44 у рядку 44.1наводиться вартість акцій.

У рядку 48 наводяться дані з обсягівзменшення капіталу резидента у звітному періоді.

З рядка 48 у рядку 48.1наводяться дані з обсягів портфельних інвестицій, які перейшли до категоріїпрямих, а в рядку 48.2 як довідка – дані з капіталу, на який права власностіперейшли від одного резидента до іншого резидента.

У рядку 49 з рядка 48 виділяютьсяобсяги інвестицій (майно, майнові права), які входять до статутного фондупідприємства-нерезидента.

З рядка 49 у рядку 49.1 наводитьсядані з обсягів інвестицій у вигляді акцій.

У рядку 53 наводяться обсягикапіталу резидента на кінець звітного періоду, у рядку 54 – у тому числіінвестицій (майно, майнові права), що входять до статутного фонду. З рядка 54 урядку 54.1 наводиться вартість акцій.

Дані рядка 53 дорівнюють даним рядка41 плюс дані рядка 43 мінус дані рядка 48, а дані рядка 54 дорівнюють данимрядка 42 плюс дані рядка 44 мінус дані рядка 49.

У рядку 55 наводиться суманарахованого доходу інвестору-резиденту.

Якщо частка інвестицій устатутному фонді підприємства за рахунок додаткових унесень стає рівною абоперевищує 10%, то в такому разі обсяг надходження (обсяг та додаткові внесення)має відображатись у розділі І за рядком 02 з розподілом за відповіднимирядками: безпосередньо обсяг портфельної інвестиції, що перейшла до категоріїпрямої, – за рядками 16 та 16.1, а додаткові внесення – за рядками 03-15, а врозділі ІІ одночасно відображається вилучення суми портфельних інвестицій (бездодаткових унесень) за рядками 48, 48.1, 49 та 49.1.

Вартість цінних паперіввідображається у звіті за цінами, за якими вони були придбані або продані.

 

 

 

Головне управління

статистики

 

підприємств