Очікування промислових підприємств у жовтні 2024 року щодо перспектив розвитку їх ділової активності
Макроекономічний показник 31 Жовт, 2024
2 хв читати

У жовтні 2024р. індикатор ділової впевненості в промисловості1 знизився порівняно з вереснем 2024р. на 0,6 в.п. і становив мінус 8%, у переробній промисловості  цей показник знизився порівняно з попереднім місяцем на 0,9 в.п. і становив мінус 8,7%.

Power BI

Індикатор ділового клімату1 в промисловості не змінився порівняно з вереснем 2024р. і становив плюс 0,3%, у переробній промисловості цей показник знизився порівняно з попереднім місяцем на 0,1 в.п. і становив плюс 0,2%.

Power BI

Усі складові для розрахунку вищезазначених індикаторів мають такі сезонно скориговані значення балансів:

  • оцінка поточного обсягу замовлень на виробництво продукції (попиту) у промисловості та в переробній промисловості становила мінус 40%;

Power BI
  • очікування у жовтні 2024р. щодо обсягу виробництва продукції в найближчі три місяці в промисловості становили плюс 6%, у переробній промисловості – плюс 2%;

Power BI
  • оцінка поточного обсягу запасів готової продукції в промисловості становила мінус 10%, у переробній промисловості – мінус 12%;

Power BI
  • оцінка в жовтні 2024р. обсягу виробництва продукції за попередні три місяці в промисловості та в переробній промисловості становила мінус 6%;

Power BI
  • оцінка поточного обсягу іноземних замовлень на виробництво продукції (експортного попиту) у промисловості становила мінус 28%, у переробній промисловості – мінус 34%.

Power BI

За результатами обстеження промислових підприємств у жовтні 2024р. виявлено такі очікування респондентів щодо стану їх ділової активності.

  • Зростання відпускних цін на продукцію промисловості в найближчі три місяці.

  • Уповільнення темпів зменшення кількості працівників на промислових підприємствах у найближчі три місяці.

  • Забезпеченість замовленнями, як і у вересні 2024р., – у середньому на чотири місяці роботи.

  • Найбільшими чинниками, що стримують промислове виробництво, є недостатній попит, нестача робочої сили та інші фактори.

  • Підвищення на 0,8 в.п. завантаженості виробничих потужностей, яка в середньому становила 64,2%.

Power BI
Power BI

Примітки. Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, із березня 2022 року – без урахування тимчасово окупованих російською федерацією територій та частини територій, на яких ведуться (велися) бойові дії.

1 Індикатор обчислено відповідно до Методики розрахунку індикаторів ділових очікувань, затвердженої наказом Держстату від 03.12.2021 № 301 (зі змінами).

2