Індекс цін за лютий 2023
Макроекономічний показник 10 Берез, 2023
3 хв читати

 

 Інфляція на споживчому ринку в лютому 2023р. порівняно із січнем 2023р. становила 0,7%, з початку року – 1,5%.

 

Базова інфляція в лютому 2023р. порівняно із січнем 2023р. становила 0,5%, з початку року – 1,2%.

Power BI

Power BI
Power BI

 

На споживчому ринку в лютому ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%. Найбільше (на 13,9%) подорожчали овочі. На 1,4–0,4% зросли ціни на фрукти, м'ясо птиці, рибу та продукти з риби, хліб,   молоко та молочні продукти, макаронні вироби, безалкогольні напої. Водночас на 2,3–0,4% подешевшали продукти переробки зернових, яйця, рис, сало, яловичина, свинина, соняшникова олія. 

 

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,1%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,4%, алкогольні напої – на 0,9%.

 

Одяг і взуття подешевшали на 3,2%, зокрема, одяг – на 3,2%, взуття – на 3,1%.

 

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 0,8% відбулося в першу чергу за рахунок подорожчання амбулаторних послуг і послуг лікарень на 1,6%.

 

Ціни на транспорт знизилися на 1,7% через здешевлення палива та мастил на 5,3%, а також проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 1,5%.  

 

Географічне охоплення

Усі регіони України, крім тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Відбір міст здійснюється на державному рівні та є репрезентативним для розрахунку ІСЦ для кожного регіону країни. Спостереження за змінами споживчих цін (тарифів) не проводиться в сільській місцевості.

Методологія та визначення

Індекс споживчих цін (ІСЦ, інфляція) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом (за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств).

Базовий індекс споживчих цін (БІСЦ, базова інфляція) є субіндексом індексу споживчих цін. Його побудова заснована на існуючих методологічних засадах щодо розрахунку індексу споживчих цін. БІСЦ показує стійку динаміку цін із мінімізацією короткострокових нерівномірних змін цін, викликаних шоками пропозиції та адміністративним регулюванням.

Методологія розрахунку: https://www.ukrstat.gov.ua/norm_doc/2021/310/310.pdf

Перегляд даних

Перегляд даних, розрахованих та оприлюднених раніше, не здійснюється.

Довідка: тел. (044) 284-31-32; 

e-mail: O.Kalabukha@ukrstat.gov.ua

Більше інформації: http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/menu/menu_u/cit.htm

© Державна служба статистики України, 2023

3